Jak szukac pracy bez doświadczenia? Jak szukać pracę bez wykształcenia? Jak zacząć poszukiwanie pracy? Jak szukać pracy po 40?
Od czego zacząć poszukiwanie nowej pracy?
28 września 2023
Jaki kompetencji potrzebujesz do poszukiwania pracy?
Jakich kompetencji potrzebujesz, żeby szybciej, łatwiej i skuteczniej znaleźć pracę?
12 października 2023

Sprawdź co tracisz nie korzystając z konsultacji kariery

Konsultacja kariery doradczyni zawodowa coaching kariery Maja Kornel

Sprawdź, co tracisz nie korzystając z konsultacji kariery!

 

Wprowadzenie

Najprawdopodobniej myślisz, że konsultacja kariery u doradcy zawodowego dotyczy tylko sytuacji kiedy potrzebujesz wybrać nowy zawód dla siebie albo że doradca rozmawia tylko z osobami, które chcą wybrać dla siebie odpowiedni kierunek studiów. Kiedy poszukujesz pracy, stoisz na zawodowym rozdrożu… to nie dla Ciebie. Nic bardziej mylnego!

 

Być może myślisz, że doradca zawodowy to pedagog pracujący w szkole, który nie ma pojęcia o realnym rynku pracy i jego aktywność ogranicza się do wsparcia osób w wieku do 20 lat. Nie!

Doradca zawodowy oferuje Ci kompleksowe usługi i często jest pedagogiem, coachem, mentorem, konsultantem, brokerem edukacyjnym i rekruterem w jednym. Może być konsultantem kariery, coachem kariery czy projektantem kariery.

Doradca zawodowy pomoże Ci:

  • zaprojektować ścieżkę kariery (plan kariery) i ścieżkę edukacyjno-zawodową;
  • poznać siebie, swoje potrzeby zawodowe, preferencje, predyspozycje, wartości, przekonania i oczekiwania względem przyszłej pracy oraz wyznaczyć realne cele zawodowe oraz plan;
  • znaleźć szybciej pracę poprzez pokazanie Ci różnorodnych metod aktywnego poszukiwania pracy, poprawnego pisania CV czy zachowania się i odpowiadania na pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej;
  • przygotować się do założenia i prowadzenia własnej firmy poprzez sporządzenie canvy biznesowej, określających wiele istotnych dla prowadzenia biznesu czynników.

 

Zastanawiasz się jak to robi?

Najczęściej podczas konsultacji, czyli rozmowy 1 na 1 (często w formie spotkania online).

 

Być może pomyślisz:

„Nie wiem, czy taka konsultacja będzie dla mnie wartościowa.”

Prowadzę konsultacje indywidualne w oparciu o moje własne doświadczenia zawodowe, wiedzę z zakresu rozwoju osobistego i zawodowego oraz tysiące godzin spotkań z osobami będącymi w różnorodnych sytuacjach. Gwarantuję, że znajdziesz dużą wartość w spersonalizowanym podejściu, praktycznych pytaniach, które padną podczas spotkania i ćwiczeniach, które zrobisz przed, podczas i po konsultacji ze mną.

 

„To może być zbyt drogie.”

Konsultacja kariery to inwestycja w siebie i swoją przyszłość zawodową . Wartość, jaką otrzymujesz ode mnie z ćwiczeń, testów, rozmowy, a przede wszystkim wsparcia ekspertki, przewyższa tak naprawdę cenę konsultacji. Dodatkowo, rozważając w dłuższej perspektywie, jednorazowa konsultacja pomoże uniknąć potencjalnych błędnych decyzji zawodowych, co może oszczędzić wiele kosztownego czasu i energii.

 

Co stracisz nie korzystając z konsultacji kariery?

 

  1. Stracisz szansę na odkrycie swojego prawdziwego celu zawodowego i powołania

 

Bez skorzystania ze spotkania z doradcą zawodowym, możesz pozostać w pułapce niezadowolenia zawodowego i nigdy nie odkryć tego, co naprawdę Cię inspiruje i motywuje.

 

  1. Stracisz możliwość poznania swoich ukrytych talentów

 

Podczas konsultacji dostaniesz dopasowane do Ciebie unikalne ćwiczenia, które pomogą Ci zidentyfikować i rozwijać jej ukryte talenty. Jeśli ich nie odkryjesz, może nigdy nie wykorzystać pełnego potencjału swoich umiejętności i mocnych stron.

 

  1. Stracisz okazję na rozwinięcie pewności siebie i poczucia odpowiedzialności za swoje życie zawodowe

 

Spotkanie 1 na 1 skupia się również na budowaniu pewności siebie w sferze zawodowej. Jeśli nie podejmiesz kroku i nie skorzystasz z tego źródła wsparcia, możesz pozostać niepewna swoich decyzji i nadal pozostać w pracy, która Ci wypala czy/i stresuje.

 

  1. Stracisz możliwość zrozumienia swoich prawdziwych wartości

 

Podczas konsultacji pomagam w identyfikacji wartości, które naprawdę są ważne dla Ciebie w kontekście Twojej kariery. Bez tego wsparcia, możesz utknąć w pracy, która nie odpowiada Twoim autentycznym wartościom, co może Cię odprowadzić do wypalenia zawodowy czy nawet depresji.

 

  1. Stracisz szansę na rozwinięcie umiejętności podejmowania trafnych decyzji zawodowych

 

Bez przeprowadzenia audytu Twojej kariery, możesz nadal podejmować nieodpowiednie, nietrafne decyzje dotyczące Twojej kariery, co może prowadzić do frustracji oraz straty energii, wysiłku i czasu.

 

  1. Stracisz okazję na znalezienie równowagi między życiem zawodowym a osobistym

 

Pytania zadawane w trakcie konsultacji pomagają także w identyfikacji preferowanego środowiska zawodowego, które pozwolą Ci na osiągnięcie równowagi między pracą a życiem osobistym. Jeśli tego nie zrobisz, może dalej balansować między niezadowoleniem w pracy a życiem poza nią.

 

Podsumowanie

Nie skorzystanie konsultacji u doradcy zawodowego może pozbawić Cię wielu cennych możliwości rozwoju zawodowego i osobistego, a także utrudnić Ci znalezienie satysfakcjonującej ścieżki kariery. To spotkanie 1 na 1 z Ekspertką dostarcza wartościowych narzędzi i wsparcia, które mogą w znaczący sposób wpłynąć na Twoje życie zawodowe.

 

Zainteresował Cię ten temat?

W kolejnych artykułach przybliżę Ci poszczególne etapy poszukiwania pracy, abyś mogła, mógł z większą wewnętrzną motywacją i przekonaniem przejść przez ten proces i znaleźć to, czego szukasz.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w zaprojektowaniu ścieżki kariery zawodowej lub poszukiwaniu pracy oraz motywacyjnego kopa, który doda Ci odwagi i energii do działania, zapraszam na konsultacje kariery.

 

Możesz pobrać bezpłatnego E-booka „10 wskazówek co przemyśleć zanim zmienisz pracę?” i zapisać się do newslettera, w którym będziesz dostawać przydatne wskazówki, tipy i skuteczne porady jak odnaleźć się na rynku pracy.

ZAPISUJĘ SIĘ DO NEWSLETTERA!