Akademia zmiany, zmiana osobista, szkolenia szczecin, jak się zmienić, zmiana siebie, coaching, trener zmiany osobistej
Zmiana osobista
9 marca, 2018

Akademia Zmiany Osobistej

zmiana, akademia zmiany, trener zmiany osobistej, rozwój osobisty, nawyki, szczecin, coaching

Jeśli czytasz Magazyn „Z Sukcesem Ci do twarzy” jesteś kobietą, która jest przedsiębiorcza, aktywna, która poszukuje – sposobu na siebie, biznes i jego rozwinięcie. Ktoś kto poszukuje to ten, kto kwestionuje istniejące status quo, kto zadaje pytania, a tym samym ktoś, kto jest otwarty na możliwości, wiedzę, świat, innych ludzi. Poszukujesz informacji z różnego zakresu, próbując je wcielić w życie z korzyścią dla siebie jako kobiety, człowieka, pracownika, bizneswoman, matki, partnerki/żony, rodzica, córki.

Jeśli czytasz ten Magazyn jesteś kobietą, która chce odnieść lub odniosła sukces. Sukces mierzony swoją własną miarą, określony i zdefiniowany na swój własny, indywidualny sposób. Sukces, który dopiero ma przyjść i na który ciężko pracujesz. Sukces, który być może już masz, ale wciąż Ci mało, chcesz go utrzymać i wzmacniać swoją pozycję na rynku.

Jesteś z pewnością kobietą, która żyje na tyle świadomie, aby wiedzieć, że w dzisiejszych czasach zmiana jest nieunikniona. Świat się zmienia. Czas nieubłaganie biegnie. Godzina za godziną, dzień za dniem, miesiąc za miesiącem, rok za rokiem. Wszystko wokół podlega metamorfozom. Tak jak nasze życie. Taka kolej rzeczy. Zmiana wydaje się być koniecznością. „Zmiana na lepsze”, niezależnie jak to „lepsze” interpretujesz i definiujesz.

Tyle ile jest ludzi na świecie, tyle istnieje kombinacji pewnych cech, różnic indywidualnych: osobowości, temperamentów, charakterów, uzdolnień, stylów myślenia, działania, wartości, postaw, przekonań. Każdy jest inny, inaczej myśli, reaguje, przeżywa, radzi sobie lepiej lub gorzej np. w sytuacjach stresujących. Na każdego co innego działa, co innego motywuje, inspiruje. Także i ty, która to czytasz, patrzysz na świat przez pryzmat tych właśnie różnic indywidualnych, ale i swojego doświadczenia, wieku, sytuacji życiowej i zawodowej. Jedno jest pewne – chcesz osiągnąć sukces. Twój sukces. Do tego czasem „wymagana” jest zmiana osobista.

Jak znaleźć sposób na to, aby pomóc każdemu człowiekowi w osiągnięciu pełni jego potencjału – osobistego, zawodowego, społecznego? Jak sprawić, aby każdy człowiek mógł się otworzyć i osiągnąć swój indywidualny cel metamorfozy? Odpowiedź pojawiła się w coachingu. Coaching niezaprzeczalnie jest efektywny. Sama sprawdziłam 😉 W czym tkwi sukces coachingu? Między innymi w pytaniach. Odpowiednich, właściwych pytaniach. Zastanów się – Jak często zadajemy sobie pytania o to, gdzie w swoim życiu się znajdujemy, dokąd dążymy, co chcemy osiągnąć. Jak często pytamy siebie samych, czy siebie lubimy, czy się sobie podobamy. Pytania, które sami sobie zadajemy nie są łatwe. Myślimy nad odpowiedzią długo i nierzadko jej nie znajdujemy. Z jaką częstotliwością prowadzimy wewnętrzny monolog i słuchamy wewnętrznego głosu? Czy sami sobie możemy zadawać pytania i być swoimi własnymi coachami? Po co zadawać sobie pytania? Odpowiednie pytania, a w szczególności odpowiedzi na nie, pozwalają nam zmienić perspektywę, uzyskać szerszy obraz. Pomagają nam w procesie dotarcia do wnętrza siebie. Wsłuchiwanie się w siebie daje nam możliwość określenia, czy i na ile osiągamy swoje cele zawodowe, osobiste, rozwojowe. Jest okazją do „udoskonalania” siebie, skorygowania kursu, zastanowienia się nad przekonaniami, wartościami, zachowaniami.

Jak się zmieniać, aby prawdziwie się zmienić? Z punktu widzenia procesu metamorfozy zasadnym wydaje się przejście pewnych etapów, kroków, pokonanie kamieni milowych, wykonanie zadań na drodze do osobistego sukcesu.

  • Pierwszym z nich jest określenie czym jest dla Ciebie sama ZMIANA OSOBISTA. Określenie jaką wartość ma osobista przemiana w Twoim życiu sprzyja przyjęciu odpowiedzialności za własne zachowania i działanie, za swoje życie.
  • Drugim etapem jest poszerzenie własnej SAMOŚWIADOMOŚCI. Świadomość emocji, swoich atutów i słabszych stron oraz wizerunku jaki prezentujemy innym ludziom oraz jak oni nas odbierają pomaga w dookreśleniu celu osobistej metamorfozy.
  • Trzecim krokiem jest zastanowienie się nad tym czym są Twoje MARZENIA, CELE I WARTOŚCI. Tym, co odróżnia marzenia od celów jest działanie, lecz to marzenia dają początek celom, a cele dają początek zmianie.
  • NAWYKI to czwarty obszar wart zgłębienia. Uświadomienie automatyzmów, które „rządzą” naszą codziennością oraz wyzwalaczy nawyków pomagają nadpisywać nawyki i skutecznie modyfikować zachowanie. Warto wypracowywać nawyki, które skutecznie będą przybliżały nas do osiągnięcia celów życiowych i zawodowych.
  • Efektywne DZIAŁANIE jest podstawą skutecznej przemiany. Pomocne jest przy tym planowanie, wykonywanie małych zadań systematycznie oraz zapewnienie sobie odpowiedniego wsparcia.
  • MOTYWACJA jest kolejnym kamieniem milowym ułatwiającym osiągnięcie pożądanego celu. Odnalezienie sposobów, które sprawią, że nasza motywacja będzie utrzymywała na poziomie gwarantującym efektwyne działanie w trudniejszych chwilach jest niezwykle istotne.
  • Siódmym krokiem jest zdefiniowanie czym są dla Ciebie PRÓBY I PORAŻKI, a zwłaszcza porażki, gdyż to one potrafią zniechęcić, zdemotywować i sprawić, że przestaniemy działać i się poddamy.
  • Ostatni krok to radość z tego ,co INNE. DOBRE DLA MNIE. To akceptacja nowej siebie oraz czas i miejsce na wyznaczenie kolejnych celów rozwojowych.

W kolejnych artykułach zapraszam cię w podróż do zmiany osobistej. TWOJEJ zmiany osobistej. Zmiany przez duże Z. Zmiany przekonań, nawyków, postaw, zachowań. Zmiany na stałe, na zawsze, na chwilę. Oczywiście jeśli zechcesz i zdecydujesz się włożyć w tę metamorfozę ze swojej strony wysiłek, czas, pracę i energię. Jeśli weźmiesz za siebie odpowiedzialność. Będę zadawać Ci mnóstwo pytań – najróżniejszych. Jedne będą dla Ciebie oczywiste, inne – irytujące, denerwujące, niepokojące. Będziesz mieć ich dość, nadmiar, przesyt. Nie raz, nie dwa wzbudzą skrajne emocje, sprzeciw, opór, obawę, zwątpienie, bunt. Będą wśród nich pytania zamknięte, otwarte, typowe dla coachingu, jak i takie, które po prostu pokażą Ci pewne możliwości i tory, którymi mogą biec w danej chwili Twoje myśli. Zastosuję „wbijanie szpilek”, kij, marchewkę. Zostawię bez odpowiedzi, na pastwę losu, z ”bałaganem w głowie”. Pochwalę, zirytuję, zmanipuluję. Niekoniecznie jako coach, nie jako doradca czy mentor. Będę Ci towarzyszyć. Będę Cię wspierać. Jak trener personalny na siłowni. Może się do tego przekonasz, może nie. Może uznasz za mało wartościowe, może docenisz. Nie musisz się ze mną zgadzać, może to nawet i lepiej, kiedy masz odmienne zdanie. Kiedy obudzi się w Tobie emocja.

Nie dam Ci gotowej recepty na rozwiązanie Twojej życiowej trudności, dam Ci MOŻLIWOŚĆ, wędkę. Sama zdecydujesz czy i co dzięki niej złowisz, czy skorzystasz, czy zapomnisz, przejdziesz obojętnie lub nawet skrytykujesz. Pokażę jak wiele można zyskać przejmując inicjatywę, jak można sobie pomóc, odnaleźć wszystko, co jest Ci niezbędne, potrzebne do efektywnej, twórczej pracy nad sobą. Poddasz się temu? Spróbujesz?

Nie dam Ci konkretnego celu, bo sama go dookreślisz. Chcesz być bardziej efektywna w biznesie? Chcesz rzucić palenie lub schudnąć? To Twoja ZMIANA OSOBISTA. Ty decydujesz.

Z pewnością znasz inne kobiety, które jak i Ty chcą się poddać osobistej metamorfozie, które potrzebują i próbują się zmienić. Uważają, że WARTO się zmienić. Widzą w tym szansę na polepszenie jakości życia. Na rozwiązanie swoich wewnętrznych dylematów zawodowych i osobistych.

Wspierajmy się w swoich dążeniach do sukcesu. Bądźmy same dla siebie coachami, mentorkami, doradcami, a nade wszystko – życzliwymi ludźmi, którzy potrafią spojrzeć na siebie z wyrozumiałością i dają możliwość każdemu bycia sobą, podejmowania własnych decyzji, kroczenia własną ścieżką. Nawet jeśli popełniamy błędy i upadamy. Bądźmy dla siebie dobre. Wierzę w Ciebie – kobietę sukcesu.

 Niniejszy artykuł rozpoczyna serię artykułów inspirujących do zmiany osobistej i zachęcających do udziału w Akademii Zmiany – warsztatach rozwojowych. Akademia Zmiany obejmuje cykl 8 spotkań, które motywują do podjęcia wysiłku związanego z wprowadzeniem zmiany i osiąganiem celów osobistych, pozwalają zrozumieć, co nie udało się poprzednim razem i jak przejść zwycięsko przez doły, wpadki, próby i porażki, by osiągnąć lepszą jakość życia. Każde spotkanie poświęcone jest innemu zagadnieniu związanemu bezpośrednio z procesem zmiany osobistej. Można uczestniczyć w jednym, dwóch spotkaniach lub też w całym programie Akademii Zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Treść jest chroniona !!